کرتین وال چیست ؟

کرتین وال در واقع یک سازه ساختاریاست و معمولاً برای نگهداری سازه ساختمان و بخش خارجی نما استفاده می شود. در نمای خارجی با کرتین وال از شیشه ، صفحات فلزی و سنگ استفاده می شود. با این حال ، این بدان دلیل است که شیشه سازه به طور گسترده ای استفاده می شود. امروزه در نما بندرت از سنگ ، چوب و فلزات در کرتین وال استفاده می کنند. همانطور که می دانید ، کرتین وال یک سازه از قبل ساخته شده است. صرف نظر از نوع ماده استفاده شده در کرتین وال ، این سازه را می توان به روش های مختلفی پیاده سازی کرد. اجرای کرتین وال به نوع پروژه بستگی دارد. در این مقاله انواع و نقاط قوت کرتین وال نما ، نحوه اجرای هر یک و نقاط قوت و ضعف هر یک شرح داده شده است.

 

در این مقاله می خواهیم کرتین وال را بررسی کنیم با پنام نما همراه باشید

 

انواع نما کرتین وال
در نگاه اول ، این نما مانند یک نما ساده و یکنواخت به نظر می رسد. با این حال ، اگر نگاهی دقیق به این سازهبیندازید ، می بینید که روش اتصال این سازه کمی متفاوت است. این را می توان از دید یک رهگذر معمولی دید. اما این همه ماجرا نیست. در واقع ، کرتین وال نما در هنگام نصب به روش های مختلفی اجرا می شود.

در واقع ، انواع کرتین وال نما در نوع اتصال و نحوه اجرا و نصب آنها متفاوت است. به طور کلی ، انواع کرتین وال نما به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

۱- یونیتایز (Unitized Curtain Wall)

۲- استیک (Stick-Built)

نمای یونیتایز
سیستم یکپارچه سازی یا سیستم یکپارچه (مدولار) به گونه ای است که شیشه و نما در کارخانه تولید می شود و سپس مونتاژ می شود. پس از اتمام سازه کرتین وال ، آنها به محل نصب منتقل می شوند ، سپس کرتین وال سازه ها به لوازم اصلی و قاب متصل می شوند.

در این سیستم از روش لعاب کاری در محل استفاده نمی شود. در روش لعاب کاری درجا ، شیشه پس از نصب درها و پنجره ها به بدنه متصل می شود. این مورد سیستم Uniting نیست ، به همین دلیل سرعت نصب بسیار بالایی دارد ، ما در بخش Units بیشتر در مورد این سیستم صحبت خواهیم کرد.

یکی از مزایای واحد نسبت به استیک سرعت نصب آن (حداقل سه برابر سریعتر) است

مزایای نمای یونیتایز چیست؟
سرعت بالای نصب این روش یکی از وسوسه های آن است. این برتری به همین جا ختم نمی شود. به عنوان مثال ، در مواردی که کارفرما قصد دارد کار را سریع تحویل دهد یا در کشورهایی که هزینه نیروی کار زیاد است ، این روش به کارفرما کمک می کند تا پروژه را با هزینه کمتر و در زمان سریعتر تحویل دهد.

ویژگی دیگر این روش تحمل به شرایط مختلف آب و هوایی است. زیرا این سیستم کاملاً در کارخانه تولید و مونتاژ می شود. آزمایشات مختلفی مانند انتقال حرارت ، مقاومت در برابر نیروهای افقی و عمودی و شرایط آب و هوایی بر روی آنها انجام می شود ، بنابراین نمای کرتین والA Unite می تواند در کشورهای مختلف با شرایط اقلیمی متفاوت اجرا شود.

یکپارچه سازی سیستم اجازه می دهد تا سازه به طور دقیق نصب و اجرا شود. به همین دلیل ، این روش برای روکش خارجی برج های بزرگ و سازه های پیچیده استفاده می شود.

این روش به دلیل هزینه بالای اجرای آن عمدتا در پروژه های بزرگ و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. برای دیدن قیمت کرتین وال ، می توانید صفحه قیمت گذاری کرتین وال را مشاهده کنید.

0 0 رای ها
به این مقاله امتیاز دهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها